بدنسازی نچرال

بدنسازی نچرال

تا بوده در مورد مضرات استفاده از داروهای شیمایی نظیر استروئیدها و پپتایدها سخن گفته و جانب بدنسازی عاری از دارو یا بدنسازی نچرال را گرفته ایم. ببینید اشتباه برداشت نکنید، پرداختن به عوارض جانبی داروها و استروئیدها و پپتایدها در بدنسازی به معنی دلسرد کردن شما از ورزش و به معنی توصیه ی شما به ترک بدنسازی نیست.

از سوی دیگر بارها از سوی مخاطبان این مساله مطرح شده بود شما که با مصرف دارو در بدنسازی که از آن به نام سوء مصرف یاد می کنید آیا شاگردان خود را با سیب زمینی و تخم مرغ آب پز روانه ی مسابقات جهانی می کنی و همچنین مطرح شده است یک بدن نچرال که به ادعای شما می توان بدون دارو ساخت را ساخته ای که ما را از دارو منع می کنید؟

در مورد شاگردان حرفه ای خدمت شما عرض کنم مرز بسیار پر رنگی بین ورزش حرفه ای و مسابقه ای و پرورش اندام فصلی و پرورش اندام به قصد ساخت بدن در حد لذت بیشتر بردن از زندگی و یا حتی بین پرورش اندام حرفه ای و مسابقه ای با پرورش اندام در حد یکی دو مسابقه در سطوح پایین وجود دارد.

جونم براتون بگه که من عموما تمایلی به ویترین ساختن از شاگرد به منظور بازار گرمی و به منظور جذب شاگرد و مشتری نداشته و ندارم و از سوی دیگر شغل ما بدنسازی و مربیگری نیست و اوقات فراغت ام را به دلیل علاقه ای که به این رشته و به وزنه برداری از قدیم داشته ام صرف این رشته می کنم.

اگر به خاطر داشته باشید سال ها از نت فارسی هم دور بودم و جای دیگر دنیا مشغول امورات دیگر بوده و هستم و چند سالی است که صرفا برای اینکه ارتباط قدیمی هایی که به دنبال من می گشتند با من راحت باشد سایت را دوباره باز کرده و فعالیت محدودی در اینستا دارم. اینستای من sadegh.salamy

عرض کردم شغل اصلی ما این نیست و در این پیج هم این روزها عمده فعالیت من بر روی سرپا کردن دوباره ی بدنسازان حرفه ای و قهرمانانی متمرکز است که در اثر تن در دادن به مصرف داروهای غیر مجاز در بدنسازی و به دلیل سوء مصرف استروئید و پپتاید و غیره از درون متلاشی شده و در چند قدمی مرگ هستند و عموما هم از دست کسی برای شان کاری ساخته نیست و سراغ من می آیند.

به دلیل اینکه این افراد بسیار شناخته شده هستند و البته در وضعیت خوبی نیز به سر نمی برند دوست ندارند خبر و عکس و محتوایی از وضعیت کنونی شان و کاری که بر روی شان انجام می دهد منتشر شود و از این رو نه در سایت ما و نه در پیج ما در اینستاگرام خبری از افتر و بیفور شاگردان من نیست.

ولی به هر جهت و به دلیل اینکه تقاضا برای اینکه یک نمونه ی عینی از نتایج کار خودم نشان داده و امکان ساخت بدن بدون دارو و بدون استروئید و پپتاید را اثبات کنم ناگزیر از انتشار عکس برادرم شدم.

ایشان در سن ۱۸ سالگی ۱۲۷ کیلوگرم وزنه داشتند. قد ۱۸۰ و انبوه وحشتناکی از چربی دور کمر و سینه و ران! ژینکوماستی بسیار بزرگ در در دو سینه که حتی جراحان نپدیرفته بودند جراحی است کنند چرا که به دلیل حجم بسیار بزرگی که توده های پستانی در هر دو سینه داشتند محل تخلیه ی این توده ها حفره می افتاد و نمایی که پس از عمل رقم می خورد بسیار ناموزون تر از قبل می شد.

به دلیل وزن بسیار زیادی که داشند پاها ایکس شده بودند، در صورتی که زندگی به همین منوال پیش می رفت قطعا تبعات ثانویه نظیر دیابت و چربی خون و غیره نیز به سراغ اش می آمد.

ورزش را شروع کرد و البته به دلیل اینکه از بالا (والدین) سفارش شده بود اجازه ی تجویز دارو و حتی تجویز مکمل چربی سوز نداشتم و کار باید کاملا نچرال پیش می رفت. در بالای این متن تصویر جلو بازو زدن اش را دیدید و در ادامه نیز تصویر بدن وی را خواهید دید.

بدنسازی نچرال

بدون دارو، بدون استروئید، بدون پپتاید، کاملا نچرال! بدنسازی نچرال که از آن صحبت می کردم این است. کسانی که دستی در کار داشته یا وزن کم کرده اند به خوبی می دانند که یکی از اصلی ترین آفت های کاهش وزن خصوصا زمانی که وزن زاید زیادی دارید شل و آویزان شدن پوست است و علم نیز راه حلی برای این معضل نداشته است به نحوی که حتی کار به جراحی و برداشت پوست اضافی می کشد.

ایشان به وزن ایده ال رسیده اند. از ۱۲۷ کیلوگرم به ۷۵ کیلوگرم رسیده اند. ۵۱ کیلوگرم وزن زاید از دست داده اند. همانگونه که می بینید کمترین نشانی از شل شدن و آویزان شدن پوست در بدن وی دیده نمی شود. شاید باور نکنید ولی زمانی که در ایران دفتر مشاوره داشتم انبوهی ورزشکار که سر خود یا زیر نظر مربی دست به کاهش وزن شدید زده بودند برای گرفتن مشاوره مراجعه می کردند که سینه های شان تا ناف و پوست شک شان تا زانو آویزان بود و باور بفرماید مواردی را دیدم که حتی پوست زاید شکم را تا زده و در شورت شان جا سازی می کردند.

به نوک سینه ها دقت کنید. عرض کردم در دوران چاقی در هر دو سینه ژینکوماستی بسیار بزرگ داشت. اکنون هیچ نشانی از ژینکوماستی در سینه ها دیده نمی شود. ژینکوماستی به هیچ شیوه ای قابل برطرف شدن نیست ولی شما نشانی از ژینکوماستی در این تصویر می بینید؟

در مورد واژه ی «ژینکوماستی» به این مهم اشاره کنم که این واژه معادل و تلفظ فرانسوی کلمه ی «Gynecomastia» است و این واژه برای نخستین بار در پرورش اندام ایران توسط خود من و در مقالاتی که در نشریه ی البرز می دادم به کار گرفته شد.

تا پیش از آن، این عارضه را در ایران به اسم «نوک سینه» و «توک سینه» می نامیدند م می شناختند. به دلیل اینکه من به زبان فرانسه تسلط و علاقه ی بیشتری نسبت به انگلیسی دارم و عموم کلمات لاتین با ریشه ی یونانی را به تلفظ فرانسه استفاده می کنم در مقالاتی که در آن در مورد این عارضه صحبت کردم از تلفط فرانسوی این کلمه استفاده کردم.

در آن دوران دوران مقالات را به صورت دست نویس و برای روی کاغذ برای نشریه ی البرز ارسال می کردم ولی به دلیل اینکه واژه ی «ژینکوماستی» تا به آن روز در فارسی استفاده نشده بود و تایپیست نشریه هم آشنایی با این کلمه نداشت آن را به غلط «ژنیکوماستی» تایپ کرده بود.

من زمانی این غلط دیکته ای سهوی شدم که مقاله منتشر شده بود و دیگر کاری نمی شد بکنی و این شد که اولا این عارضه به تلفظ فرانسه در ایران مصطلح شد در ثانی به دلیل این اشتباهی که در تایپ رخ داده بود امروزه همه ی شما این عارضه را «ژنیکوماستی» صدا می کنید در حالی «ژینکوماستی» صحبح است.

کار تا جایی بیخ پیدا کرده است حتی جراحانی که امروزه کارشان را بر روی جراحی ژینکوماستی متمرکز کرده اند نیز این عارضه را ژنیکوماستی صدا می کنند. این تنها کلمه ای نیست که من از فرانسه وارد فارسی کرده ام و جا افتاده است ولی بگذریم!

شاید شما نمی دانید ولی سنگ کیسه صفرا به شدت در کمین کسانی است که به قصد کاهش شدید وزن مدت های مدید مصرف چربی را از رژیم غذایی روزانه ی خود حذف می کنند به نحوی که درصد نگران کننده ای از افراد که رژیم می گیرند به سنگ کیسه صفرا مبتلا می شوند و این در حالی است که درد و علایم و تبعات این سنگ ها سال ها بعد بروز می کنند و هرگز هم متوجه نمی شوید که این سنگ ها را مدیون رژیم های لاغری سریع نسنجیده ی خود و مربیان خود هستید.

ایشان به طور منظم چکاپ و بررسی می شوند و با وجود کاهش ۵۱ کیلوگرمی وزن به واسطه ی تمهیداتی که در رژیم اندیشیده شده بود خوشبختانه به سنگ کیسه ی صفرا هم دچار نشده اند.

شاید بد نیست بدانید در برنامه های لاغری ایشان نشانی از رژیم های بسیار سخت و ریاضت هایی که به اسم رژیم های لاغری متحمل می شوید نیز نبود و همانند یک انسان عادی غذا مصرف می کرد.

از دیگر تبعات رژیم های لاغری که عموما فکری به حال آن نمی شود و البته راه های زیادی برای مقابله با آن نیز در دسترس عموم نمی باشد ریزش شدید مو در دوران رژیم است ولی همانگونه که می بینید ایشان از این تبعات ناخوشایند نیز در امان بوده اند.

به هر حال این یک نمونه نتیجه کار بود که برای اثبات این ادعا که به دور از استروئید و پپتاید و دارو و حتی چربی سوز های مجاز که در قالب مکمل تولید و عرضه می شوند می تواند به صورت نچرال بدنسازی در حد مسابقه را پیش برد منتشر شد.

شاید بد نباشد سر فصل ریسک فکتوری بدنسازان که در این سر فصل خود را در ۴۶ سالگی ریست کردم را نیز ببینید. کلیک کنید.

3.9 15 votes
امتیازدهی به مقاله

مطالب مرتبط

اشتراک
نوع اشتراک
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
دیدن همه ی نظرات
0
نظر بدهید.x