پزشکی ورزشی

کتاب پزشکی ورزشی نوشته صادق سلامی

همین ابتدای کار واضح و مبرهن خدمت همه ی عزیزان روشنگری و شفاف سازی کنم که شما مربی و شما ورزشکار عزیز ابدا قرار نیست با مطالعه ی کتاب پزشکی ورزشی نوشته ی صادق سلامی دست به درمان بیماری ها زده و یا در حوزه ی پزشکی وارد شوید، بلکه قرار است دانش پایه ی خود در زمینه ی بدن خود و در مورد مسائل پزشکی را در حدی که برای مربیان بدنسازی الزامی است بالا ببرید.

با بالا رفتن دانش عمومی مربیان و ورزشکاران در مورد مسائل پزشکی امید داریم از یک سو شاهد کاهش چشمگیر رفتارهای پر خطر در ورزش، کاهش مصدومیت های ورزشی، کاهش تبعات ناشی از رفتارهای پر خطر در ورزش و خصوصا در بدنسازی و از سوی دیگر شاهد افزایش محسوس کارایی برنامه های تمرینی و تشدید و تسریع و تسهیل رشد و پیشرفت در ورزش و بهبود روز افزون عملکرد ورزشکاران ایرانی در میدان رقابت های بین المللی باشیم.

قرار نیست در دوران کوتاه مدت تمرین با وزنه و حاضر شدن در رقابت های ورزشی، خوش درخشیده و در جوانی و یا نهایتا میان سالی با انبوهی از تبعات منفی ناشی از رفتارهای پر خطر که در بدنسازی تا حدودی معمول و مرسوم است دست به گریبان شده و میان سالی توام با بیماری و رنج و درد را تجربه کرده و یا پیش از موعد از دنیا برویم.

مطالعه ی این کتاب را به مربیان پرورش اندام و مربیان دیگر رشته های ورزشی مرتبط با بدنسازی و حتی دیگر رشته های ورزشی اکیدا توصیه می کنم. در این کتاب عملکرد و وظایف ارگان های مهم بدن تشریح شده و در مورد شایع ترین مصدومیت ها و بیماری هایی که ممکن است گریبان ورزشکاران را بگیرد صحبت شده و در مورد روش های کاهش آسیب های ورزشی و کاهش تبعات منفی ورزش های حرفه ای و قهرمانی بحث شده است.

مطالب مرتبط

2
دیدگاه بگذارید

avatar
1 سر فصل نظرات
1 پاسخ داده شده
2 فالورها
 
تازه ترین ها
داغ ترین ها
2 نویسندگان نظرات
صادق سلامیBizhan نویسندگان تازه ترین نظرات
  اشتراک  
تازه ترین ها قدیمی ها دارای بیشترین رای
نوع اشتراک
Bizhan
مهمان
Bizhan

سلام اقای سلامی ، داداش من چطور این کتاب پزشکی ورزشیتون تهیه کنم ؟ اینجا هرچقد گشتم نبودش مقاله ای چیزی.