فلبوتومی چیست؟

فلبوتومی

این روزها زیاد از من می پرسید که فلبوتومی چیست؟ آیا جایگزین خوبی برای حجامت یا حتی فصد خون هست؟ قدمت گرفتن خون از فرد به منظور کمک به درمان بیماری ها به مصر باستان می رسد و از آنجا به یونان و از یونان به سراسر جهان منتقل شده است.

البته فرم دیگری از خون گیری در قالب زالو و یا حتی حجامت نیز از قدیم در جهان رایج بوده است که حجامت به چین باستان و زالو درمانی نیز به هند باستان باز می گردد.

ما در این گفتار اختصاصا در مورد فلبوتومی صحبت می کنیم و به این به معنای کوبیدن روش های مشابه خون گیری نظیر حجامت و زالو درمانی و غیره نیست. ما عادت کرده ایم حتما باید موافق صد در صد یک چیز بوده و مخالف صد در صد چیزهای مشابه و موازی شویم و بیایید یاد بگیریم می توان از هر چیز نکات مثبت را گرفت و در عین حال دشمن هیچ چیز موازی آن چیز نشد!

فلبوتومی در نت اگر سرچ کنید تفاوت معنی داری با خون گیری به قصد ارسال به آزمایشگاه و یا به قصد دور ریختن خون نخواهد داشت ولی در روش های نوین همزمان با گرفتن خون و با توجه به تشخیص و دستوری که پزشک می دهد همزمان سرم نیز از بازوی دیگر شما به داخل سیاهرگ تزریق می شود.

بدنسازان به شدت در خطر غلیظ شدن خون قرار دارند و در اغلب موارد نیز به سمت مصرف آسپرین سوق داده می شوند و این در حالی است که مصرف طولانی مدت آسپرین عوارض کبدی بسیار بدی داشته است و حتی در برخی موارد منجر به خونریزی داخلی نیز شده است.

از این رو فصد خون و در موارد عالی تر فلبوتومی را توصیه می کنم.

4.1 19 votes
امتیازدهی به مقاله

مطالب مرتبط

اشتراک
نوع اشتراک
guest

2 نظرات
قدیمی ها
تازه ترین ها دارای بیشترین رای
Inline Feedbacks
دیدن همه ی نظرات
سمیه نیکوفرد
سمیه نیکوفرد
2 سال قبل

قلم نویسندگی شما واقعاااا حرف ندارهههههه به بهترین و شیواترین طریق ممکن توضیح دادیددددد

2
0
نظر بدهید.x