زندگی و مرگ ریچ پیانا

زندگی و مرگ ریچ پیانا

در ادامه سلسله مباحث مرگ و میر بدنسازان در سنینی که نباید بمیرند نوبت به زندگی و مرگ ریچ پیانا می رسد. این ریچ پیاناست از بدنسازان حرفه ای و معروف که البته حواشی زیادی نیز در زندگی داشت.

او چند سالی بود که به جای اینکه بر روی سن مسابقات حرفی برای گفتن داشته باشد عمدتا در شبکه های مجازی و با دوست دختر خود بیشتر در کار حواشی و خودنمایی و از این دست رفتارهای دلقک وار بود.

بارها و بارها به وضوح اعتراف کرده بود از سن ۱۸ سالگی در سطح وسیع از استروئیدها و از فرم دارویی هورمون رشد انسانی استفاده کرده است و البته به ادعای خود از عوارض جانبی داروها در بدنسازی آگاه بود ولی خود را روئین تن می دانست و می پنداشت عوارض و مرگ در اثر عوارض برای همسایه است!

باری او بیشتر از اینکه بر روی سن مسابقات فعال باشد برای شرکت در شوها و نمایش هایی که در یوتیوب و در شبکه های اجتماعی نظیر آنچه که امروزه در ایران مد شده است استروئید مصرف می کرد و در ویدئوهایی که می گذاشت نیز اصرار بر این داشت که تنها ۵ درصد از انسان ها استعداد و قابلیت رسیدن به جایگاهی که او اکنون در آن قرار دارد را دارند و از این نظر شدیدا به این مساله می بالید.

اینجا لازم است یک پرانتز باز کرده و مقداری در باب تاثیرات مخرب روحی و روانی استروئیدها و داروها نیز صحبتی داشته باشیم. ببینید استروئیدها و داروهای نیروزا سوای اینکه جسم شما را تخریب می کنند روح و روان شما را نیز شدیدا متلاشی می کنند و این در حالی است که در باب تاثیرات مخرب روحی و روانی داروهای شایع در بدنسازی یا صحبت نشده یا کمتر صحبت شده است.

همینکه با سه سال سابقه ی تمرین و در حالی که در مسابقات قارپوزآباد سفلی شش هم نشدی و توهم می زنی که دنیا شیفته ی بدن تو هست و توهم می زنی که دانش ات به اندازه ای بالاست که باید برای مربیگری و هدایت حرفه ای های جهان باید از تو رسما دعوت به عمل آید باید زنگ خطری باشد برای خود تو که از عوارض روانی داروهایی که مصرف کرده ای رنج می بری و توهم و خود بزرگ بینی و انبوهی بیماری های روحی و روانی دیگر تنها بخشی از این بیماری ها و تبعات است.

هر چند امروزه مردم ما به حمد و قوه ی الهی و با همه گیر شدن شبکه های اجتماعی چنان درجه و چنان مرتبه ای از ابتلا به امراض روحی و روانی را در شبکه های اجتماعی به منصه ی ظهور رسانده اند که خود بزرگ بینی های این چنینی که سهل است ادعای دعوت کمپانی خودرو سازی تسلا از پسر بچه ی شش ساله ی ایرانی و ادعای اسگول کردن انیشتن توسط پروفسور فلانی و خندیدن دور همی به وی و امثالهم نیز از روزمره ترین مسائل زندگی مردم ما در ایران شده است و شما قشر بدنساز به هر میزان ناهنجاری روحی و روانی و رفتاری که قم بزنید تردید نداشته باشید حتی اگر خود بخواهید نیز نمی توانید از حاشیه سلاطین ابرو و پلنگان اینستا و درگیر کارگر ساده با آقای هزینه و غیره بیرون آمده و دیده شوید پس راحت باشید.

بگذریم ریچ پیانا در سن ۴۶ سالگی و به یکباره نقش زمین می شود و توسط مردم به بیمارستان منتقل شده و در بیمارستان و در حالی که تا دیروز در ویدئوهایی که منتشر می کرد به استفاده هایی که از استروئیدها و پپتاید و غیره داشته است افتخار نیز می کرد می میرد.

پلیس در مورد مسموم شدن وی و استفاده از مواد مخدر چنین گزارش داد که از وی آزمایش سم شناسی بله عمل نیامده بود و به این دلیل نیز رد و یا اثبات استفاده ی او از مواد مخدر و غیره مقدور نیست.

اغلب این قبیل مرگ و میرهای ناگهانی در ایران و در امریکا و در اغلب کشورهای جهان استفاده از مواد مخدر می باشد ولی ریچ پیانا که با کمال میل و بدون تعارف استفاده ی خود از استروئید و داروهای بدنسازی را نه تنها تایید بلکه بر اهمیت این داروها در بدنسازی تاکید نیز می کرد و او سوای استروئیدها و دیگر داروها به وضوح به استفاده ی خود از انسولین نیز اقرار می کرد و انسولین یکی از کشنده ترین داروهای مورد سوء استفاده در بدنسازی بوده است!

پلیس در خانه ی وی بیش از ۲۰ بطری و جعبه و شیشه ی استروئیدهای مصرف شده را یافته است و البته خود وی نیز بر خلاف دیگر بدنسازان که صاف در لنز دوربین و در چشم من و شما خیره شده و خود را مبرا از هر گونه دارو دانسته و اصلی ترین عامل رشد را سیب زمینی و تخم مرغ و سبزیجات اعلام می کنند به وضوح اعلام می کرد که از داروهای نیروزا و استروئید و انسولین و سوما و غیره استفاده می کرد.

مردن در ۴۶ سالگی شاید در ایرانی که امروزه مرگ در سن زیر بیست سال نیز در آن تعجب کسی را بر نمی انگیزد مرگ و حتی امری عادی باشد ولی در امریکا به نوعی جوانمرگ شدن و مردن در اوج جوانی و ناکامی است و ایشان نیز یکی دیگر از بدنسازانی است که به دلیل رفتارهای نسنجیده که در بدنسازی به وفور دیده می شود مرد و از دنیا رفت.

خلاصه مراقب باشید. دارو صرفا برای درمان بیماری هاست و در غرب حتی زیر نظر پزشک نیز با احتیاط بسیار بسیار زیاد تجویز و مصرف می شود. استفاده از هر گونه دارو در بدنسازی عوارض مرگ بار دارد. بسیاری از مواد شیمیایی نظیر همین پپتیدها یا پپتایدها که برای شما نسخه می کنند حتی دارو نیز نبوده و ترکیبات شیمیایی هستند که استفاده و تجویزشان حتی در دامپزشکی نیز امروزه مورد تایید نیست ولی در بدنسازی به وفور توصیه و تجویز و فروخته می شود.

بسیاری از داروهایی که در بدنسازی مورد استفاده قرار می گیرند قلابی بوده و در شرایط غیر استریل و به صورت زیر زمینی تولید می شوند. این دسته از داروها عوارض مرگبارتری دارند که آبسه، عفونت های شدید، آمبولی و باقی مسائل که هر یک برای کشتن یک انسان کفایت می کند از جمله ی این عوارض مضاعف است.

صادق سلامی

3.9 21 votes
امتیازدهی به مقاله

مطالب مرتبط

اشتراک
نوع اشتراک
guest
7 نظرات
قدیمی ها
تازه ترین ها دارای بیشترین رای
Inline Feedbacks
دیدن همه ی نظرات
هادی
هادی
3 سال قبل

ععععع اینم مرده?
همیشه فیلمشو تو باشگاه میزارن و افرادی که میان باشگاه با یه نگاه تاسف باری بهش نگاه میکنن. نه اینکه بگن مرده. نهههه چون خیلیا نمیدونن به ملکوت اعلی پیوسته مث خودم .
نگاش میکنن و میگن کاش مام جای ایشون بودیم و چه هیکلی و چه عظمتی و بعد سرعت و شیب تردمیل رو میزارن روی آخر و زوووور میزنن تا شاید به اون برسن. ولی نمیدونن اون بنده خدا لبه پرتگاهی بود که الانم افتاده توش .
تو چرا زور میزنی بنده خدا?

Aleejoon
Aleejoon
2 سال قبل

عزیز دل، فارق از صحیح یا غلط بودن هرنوشته ای، نویسنده اول باید توجه به تناسب لحن کلام و موضوع و جایگاه نوشته خودش داشته باشه.
متاسفانه نوشته شما لحن زندده و سطحی شبیه اینکه توی تلگرام با عصبانیت برای کسی طوماری نوشتید بودش

Aleejoon
Aleejoon
2 سال قبل
پاسخ به  صادق سلامی

ابتدا اینکه شما فوقلاده باهوش هستید که به این نتیجه رسیدی نظر من، برداشت خودمه =)) من فقط خواستم به نوبه خودم اول سلامی کرده باشم به جامه ایرانی که تا انتقاد میشنوند انگار بهشون ناسزا گفته شده و دوم یک بخش خیلی عمیق و مفهومی و مهم تر از همه «مرتبت» با موضوع اصلی مقاله شمارو مجدد برای تمجید و تحسین بیشتر اینجا کپی کنم: ____________ مردم ما به حمد و قوه ی الهی و با همه گیر شدن شبکه های اجتماعی چنان درجه و چنان مرتبه ای از ابتلا به امراض روحی و روانی را در شبکه های… مطالعه ی بیشتر »

امیر
امیر
8 ماه قبل

درود بر شما ،آیا هفته ای یک یا دو تا انانتات دارو خانه ای پاکسازی نیاز دارد؟

امید
امید
7 ماه قبل
پاسخ به  امیر

اره داداش معلومه که میخاد دوره پاکسازی فقط مربوط به آخر دوره نیست بلکه باید از اول دوره پاکسازی رو هم شروع کرد تا چند هفته بعد از اتمام دوره ادامه داره

7
0
نظر بدهید.x
()
x