جراحی ژنیکوماستی

جراحی ژنیکوماستی

امروزه جراحی ژنیکوماستی برای پسران و حتی مردان امروز از نان شب واجب تر شده است. لازم به توضیح است که امروزه در سطح جهان بیش از ۳۵ درصد و در ایران بیش از ۷۵ الی ۸۵ درصد از مردان به این عارضه مبتلا می شوند و البته این در میان بدنسازان به بیش از ۹۶ درصد می رسد پس ابدا نگران نباشید، شما تنها نیستید!

ژنیکوماستی تلفظ فرانسوی کلمه gynecomastia است و سال ها قبل ما برای نخستین بار در دنیای بدنسازی ایران از این عارضه صحبت به میان آوردیم و به دلیل اینکه به فرانسه مسلط تر از انگلیسی بودم در نوشته های خود که در قالب مقالات و کتاب ها منتشر می شود این واژه را با تلفظ فرانسه ی آن به کار بردم و البته امروز در ایران همه، چه کسانی که مرا می شناسند و چه کسانی که مرا نمی شناسند، این واژه را با تلفظ فرانسه به کار می برند بی آنکه حتی بدانند این تلفظ، فرانسوی است!

یکی از مهم ترین مسائلی که در ویدئوهای آموزشی که برای انتشار در سایت و در اینستاگرام در موردشان صحبت خواهم کرد همین عارضه است و به زبان ساده رویش و رشد و بزرگ شدن توده ی پستانی نظیر آنچه که زنان در سینه های خود دارند در نوک سینه ی مردان است و همانگونه که در تصاویر می بینید حتی بزرگان بدنسازی جهان نیز ازگزند آن ایمن نبوده اند!

من اصلا ژنیکوماستی نداشتم ولی بدنسازی سبب شد مبتلا شوم!
من در طول دوره های سنگین و در دوران ورزشی مرتبا از آنتی استروژن ها استفاده کردم و نوک سینه نگرفتم ولی ماه ها پس از اتمام دوره و درست زمانی که منتظرش نبودم با دردک نوک سینه ها و عارضه نوک سینه روبرو شدم!
من همواره از آنتی استروژن ها استفاده کرده ام ولی در عین ناباوری نوک سینه هایم آویزان و بسیار بد فرم و زشت و زنانه شده اند!

این سوالات همواره سوالات بی جوابی هستند که امروزه اغلب بدنسازان در ذهن دارندو عمدتا پاسخ قانع کننده ای برای این سوالات خود نیز نمی یابند.

امروزه مطالبی که در اینستا مدام و به طرز آزار دهنده ای تکرار مکررات می شوند حقیقتا چیزی فراتر از مطالبی نیست که ما سال ها قبل در مقالات و کتاب ها نوشته ایم ولی مواردی که در پاراگرافی بالا و به اختصار به برخی از این موارد اشاره کردم مشکلاتی هستند که علیرعم اینکه امروزه دو سوم مردم ایران امروزه مربی بدنساز و استاد دارو و استروئید شده اند در برابر این قبیل سوالات سکوت کرده و یا حرف قابل توجهی برای گفتن ندارند.

در ادامه در مورد ژنیکوماستی و جراحی سینه بدنسازان هم صحبت خواهم کرد ولی این بدین معنی نیست مکرراتی که سال قبل گفته ایم را برای شما تکرار خواهیم کرد بلکه در مورد زوایای کشف نشده ای از این عارضه، حرف های تازه ای خواهم زد.

3.9 7 votes
امتیازدهی به مقاله

مطالب مرتبط

اشتراک
نوع اشتراک
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
دیدن همه ی نظرات
0
نظر بدهید.x