دوپینگ ژنی

دوپینگ ژنی

چندی قبل ارتش فرانسه پروژه ی خود مبنی بر دوپینگ ژنی نظامی و تولید سربازان با توانایی های ماورای الطبیعه به کمک دستکاری ژنتیکی و دارو را علنی کرد!

البته فرانسه کشوری است که فعالیت های نظامی آن نیز باید در چهارچوب موازین اخلاقی صورت بگیرد و اگر خارج از این موازین باشد مردم پاریس را بر سر مکرون خراب می کنند!

منتهی چین کشوری است که به هیچ یک از اصول اخلاقی و انسانی پایبند نیست و بی سر و صدا پروژه های به مراتب هولناک مشابه را بدون اعلان علنی و عمومی اجرا و پیاده کرده است!

به هر حال فرانسه در حال دستکاری ژنتیکی سربازان و تشکیل ارتشی از ابر سربازانی است که به کمک دارو و البته اصلاح ژنتیکی توانایی هایی ماورالطبیعه داشته باشند!

کاهش احساس درد، کنترل احساسات، عدم وجود استرس و اضطراب و ترس و موارد مشابه از جمله اهداف این پروژه است و البته سربازان این ارتش در صورت اسارت نیز توانایی و انعطاف و تاب و توان بیشتری نسبت به سربازان عادی خواهند داشت!

مساله ای که این پروژه را به مسایل مورد بحث ما ربط می دهد این است وقتی با دستکاری ژنتیکی می توان ابر سرباز ساخت چه تضمینی وجود دارد کشورها با این شیوه ابر ورزشکار نساخته و به المپیک نفرستند؟

و بسی بدتر از این! چه تضمینی هست کشورهایی همانند چین که هدف وسیله را برایشان توجیه می کند و به هیچ نوع از اخلاقیات و به هیچ یک از اصول انسانی کمترین وقتی نمی نهند تا به امروز چنین نکرده باشند!؟

در شرایطی که وادا مشغول ردیابی متابولیت های ناندرولون در ادرار ورزشکاران جهان سوم است هیچ بعید نیست ابر ورزشکاران دستکاری ژنتیک شده ی کشورهای جهان اول با اتکا به دوپینگ ژنی و بدون اینکه نیازی به ناندرولون داشته باشند مدال ها را درو نی کنند!

مایکل فلپس را که به خاطر دارید به تنهایی ۲۳ طلای المپیک گرفت! در شرایطی که وادا آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ به ذره بین دنبال متابولیت های ناندرولون و قطره های کورتونی چشم در ادرار ورزشکاران جهان سوم می گردد چه تضمینی وجود دارد ورزشکاران کشورهای جهان اول با این ترفندها و در حالی که نیازی به ناندرولون و غیره نداشته باشند مدال ها را درو نمی کنند؟

4.7 6 votes
امتیازدهی به مقاله

مطالب مرتبط

اشتراک
نوع اشتراک
guest

1 دیدگاه
قدیمی ها
تازه ترین ها دارای بیشترین رای
Inline Feedbacks
دیدن همه ی نظرات
امیر
امیر
2 سال قبل

خیلی پیچده ست چه اتفاقی برای ژن ها میوفته؟
چطوری ژنها رو تغییر میدن؟

1
0
نظر بدهید.x