لسوی هنر ۹ عضو

لسوی هنر 9 عضو

هنر رزمی میانمار، لسوی هنر ۹ عضو و یا فایت با نه عضو بدن یکی از منحصر به فردترین فایت در تمام طول زندگی بشر است میانمار کشور عجیبی است! هر گوشه ی هر شهر و روستایی که قدم بزنید مردم سرگرم تمرین فایت سنتی شان هستند!

البته در سر زمین میانمار از قدیم فایت های شبانه ی زیر زمینی که بر شرط بندی استوار هستند نیز رونق فراوان داشته است و دارد!

چند سالی است به دلیل خشونت که علیه مسلمانان این کشور رخ داد میانمار در دید جهان بد نام و تحریم است ولی کشور بی نهایت دیدنی و خوبی است!

این سبک فایت را هنر ۹ عضو هم می نامند! در این سبک فایت علاوه بر مشت و لگد و زانو و آرنج، ضربه با سر هم مجاز است که در این فایت دیدید!

البته پیشتر هم گفته بودم این فایت های خشن عموما تحت تاثیر محرک و روانگردانی موسوم به یابا است که در این کشور و برای مصارف حیوانی ساخته می شد ولی بعدها در میان انسان ها نیز محبوب شد!

ترکیبی از متامفتامین که کافئین که سوای دز بالای حیوانی که دارد به واسطه ی ترکیب شیشه با کافئین قدرت اثر هولناکی نیز دارد!

در ابتدا این دارو را ساختند تا به اسب های بارکش بدهند تا حیوان بدون خستگی و بی وقفه کار کند!

بعدها به دلیل بیخوابی و عدم نیاز به خواب که می داد به شدت مورد پسند رانندگان جاده شد به نحوی که در تمامی پمپ بنزین های بین راهی موجود بود!

چند دهه است که جز داروهای ممنوعه است و عمده محل قاچاق آن نیز مثلث طلایی واقع در مرز تایلند و لائوس و برمه می باشد که البته در جنوب شرق آسیا علیرغم اینکه به شدت با این دارو برخورد می شود بسیار همه گیر هم هست!

در تایلند اگر مراقب نباشید جیب برها در کلوب های شبانه دزهای بالایی از این ماده را در نوشیدنی شما می ریزند و شما روزهای متمادی از خود بیخود شده و هیچ چیز به خاطر نخواهید آورد و البته جیب برها همان دقایق اول که از خود بیخود شدید شما را لخت می کنند!

من از نزدیک کسانی که به این شیوه چیزخور سده بودند را دیده ام! سه روز پس از این بلایی که سرشان آمده بود حتی قدرت تکلم نداشته هیچ شناختی از خود و اینکه چه بلایی سرشان آمده است و سه روز گذشته کجا بوده اند و چه بر سرشان آمده است نداشتند!

بهر حال این فایت، فایت بسیار خاص و زیبایی است که اصیل ترین فرم آن را می توانید در فایت های غیر قانونی شبانه در جنوب شرق آسیا و خصوصا در میانمار ببینید!

اینستای ما SADEGH.SALAMY

کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی خواهد داشت!

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله

مطالب مرتبط

اشتراک
نوع اشتراک
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
دیدن همه ی نظرات
0
نظر بدهید.x