روماریو دو سانتوس سینتولی

روماریو دو سانتوس سینتولی

شاید عکس های روماریو دو سانتوس سینتولی را بارها در اینترنت دیده باشید و در این خطبه در مورد این بدنساز سینتولی صحبت می کنیم. امروزه در دنیا ایشان و فرد دیگری به نام والدیر سگاتو و البته مصطفی اسماعیل مصری الاصل ساکن انگلستان شهره به استفاده از سینتول هستند.

روماریو دو سانتوس سینتولی در حال ژانگولر بازی
روماریو دو سانتوس سینتولی در حال ژانگولر بازی

سینتول ماده ای تزریقی و بسیار مضر می باشد که ابدا نیز در فهرست داروهای انسانی و حتی حیوانی نیز قرار ندارد و به صورت دست ساز تهیه و به صورت زیر زمینی و در بازار سیاه به بدنسازان عرضه می شود و بدنسازان نیز این ماده را در عضلات خود تزریق می کنند تا به حجم موضعی برسند.

سینتول ماده ای است که بدنسازان در عمق عضلات خود تزریق می کنند غافل از اینکه این ماده حقیقتا بسیار سمی است و بد نیست بدانید اصلی ترین دلیل زجر کشیدن ناصر صونباطی از عفونت و اصلی ترین دلیل ابتلا این بدنساز حرفه ای به نارسایی قلبی استفاده های مکرر وی از همین ماده در دوران رقابت و قهرمانی های مکرر بوده است.

روماریو دو سانتوس سینتولی
روماریو دو سانتوس سینتولی

همانگونه که گفتم سنتول ابدا دارو نیست و دست ساز می باشد. برخی از بدنسازان خود با استفاده از روغن و الکل سینتول دست ساز ساخته و برای رسیدن به حجم عضلانی در بدن خود تزریق می کنند که البته عوارض جانبی ویران کننده و کشنده ای دارد.

سینتولی که بدنسازان در عضلات خود تزریق می کنند نه جذب و نه دفع و نه تجزیه می شود. بلکه به همان صورت در عضو باقی مانده و البته تورم ایجاد شده از التهابی که در اثر ورود این ماده به عضله بدنسازان را خوش می آید چرا که آن را به عنوان حجم عضلانی می پرستند!

روماریو دو سانتوس
روماریو دو سانتوس

سینتولی که این بدنساز در بازوهای خود تزریق کرده بود به مرور در عضلات وی گندیده و عفونت کرده و وی را با خطر مرگ رو در رو کرده بود. زمانی که این فرد دچار بیماری شده و به بیمارستان مراجعه می کند پزشکان نسبت به عوارض بسیار حادی که سینتول در بدن وی بر جای گذاشته است هشدار داده و نظر دادند شاید نیاز به باز کردن عضلات هر دو دست در سطح وسیع و یا حتی قطع دو دست حس شود.

به هر حال روماریو دو سانتوس نیز بارها و بارها در اثر استفاده از سینتول تا مرز مرگ رفته است و با وجود اینکه کماکان زنده است ولی از عوارض بسیار زیادی رنج می برد که عفونت گسترده در بدن از ابتدایی ترین تبعات منفی مصرف سینتول می باشد.

صادق سلامی

مطالب مرتبط

2
دیدگاه بگذارید

avatar
1 سر فصل نظرات
1 پاسخ داده شده
0 فالورها
 
تازه ترین ها
داغ ترین ها
2 نویسندگان نظرات
صادق سلامیمحمود نویسندگان تازه ترین نظرات
  اشتراک  
تازه ترین ها قدیمی ها دارای بیشترین رای
نوع اشتراک
محمود
مهمان
محمود

بدنشون بعد تزریق سینتول قشنگ هم نمیشه.تازه به نظر من زشت هم میشه

صادق سلامی
مهمان
صادق سلامی

اينها ديگه شور قضيه رو در ميارن اخه، سينتول واسه شون مي شه اصل قضيه