سرگذشت Dean Wharmby

سرگذشت Dean Wharmby

برای اینکه بدانید اگر در بدنسازی بیگدار به آب بزنید سرطان و مرگ زودرس شدیدا در کمین شما خواهد بود بد نیست سرگذشت Dean Wharmby را نیز بخوانید که بسی خواندنی است. او بدنسازی بود که به رژیم های غذایی بسیار بسیار پر کالری شهره بود و به این امر نیز می بالید و ادعا می کرد با عنایت به حجم وسیع تمرینات و حجم وسیع بدنی که دارد برای تامین نیازهای بدن خود به انرژی روزانه افزون بر ده هزار کالری باید وارد بدن کند و البته در استفاده از استروئید و داروهای نیزوزا نیز ید طولایی داشت.

او روزانه بیش از هشت عدد نوشابه انرژی زا می خورد و از اینکه با این حجم از کالری چربی نمی گیرد نیز فخر می فروخت. البته رفتارهایی که صرفا برای خود نمایی صورت می گیرد هر چند برای بدن مضر و برای فرد کشنده باشند، به وفور از بدنسازان رخ می دهد و البته خودنمایی در بدنسازی و در میان بدنسازان ولو اینکه به قیمت جان فرد تمام شود رفتاری رایج است و انبوهی از ناهنجاری های رفتاری و کرداری و کلامی و پوششی و غیره را همه روزه شاهد هستید و دیگر نیازی به تکرار شدن مکررات از سوی ما نیست.

باری به هر جهت این بدنساز نیز با استفاده از استروئیدها و داروها می تاخت و خود و دیگران نیز آینده ای روشن در بدنسازی را برای وی کنار گذاشته بودند ولی به ناگاه در حالی که چهل سالگی خود را جشن نگرفته بود مرگ به سراغ وی آمد و این دلیل اصلی تعجیل عزرائیل در گرفتن جان وی نیز استفاده از دزهای افسار گسیخته ی استروئیدها و البته رژیم های غذایی کشنده ی وی اعلام شد.

شاید بد نباشد بدانید که به مرور زمان در بدن وی غده هایی مشاهده شد که پزشکان پس از بررسی آنها را سرطانی تشخیص دادند و این فرد در اثر متاستاز دادن همین غده های سرطانی که در بدنش در حال رشد بودند از دنیا رفت.

غرض از بازگو کردن این حقایق نبش قبر و یا تعریف کردن قصص حسین کرد برای شما نیست بلکه غرض این است از سرگذشت و از مرگ بدنسازانی که پیش از شما در اثر رفتارهای پر خطر در بدنسازی در سنین جوانی مرده اند عبرت بگیرید.

امروزه سکته در سن جوانی و حتی نوجوانی در ایران به امری عادی بدل شده است و البته با این وضعیتی که می بینم در آینده ای نزدیک سکنه در سنین کودکی نیز عادی خواهد شد ولی سکته و مرگ در سن زیر چهل سال و حتی زیر شصت سال در اروپا و آمریکا ابدا امری عادی نیست و جوان مرگ شدن محسوب می شود و ناگفته پیداست وقتی کسی در این سن که در اروپا و غرب از آن به عنوان سنین جوانی یاد می شود می میرد تعجب آور است.

صادق سلامی

3 1 vote
امتیازدهی به مقاله

مطالب مرتبط

اشتراک
نوع اشتراک
guest

2 نظرات
قدیمی ها
تازه ترین ها دارای بیشترین رای
Inline Feedbacks
دیدن همه ی نظرات
Safdar
5 سال قبل

من فقط تو اون مورد هشت تا انرژی زا هنوز هنگم، خداییش من کلا ده بار خورده باشم، ولی شبش دیگه خواب نداشتم، اونم چون تایم تمرین زیاد بود مجبور بودم بخورم، ولی جایگزین کردم : روزی یه فنجون قهوه، تاثیرش عالی تر هم بود

2
0
نظر بدهید.x